ПСЖ успя да се класира за 1/16-финалите на турнира за Купата на Франция, след като постигна убедителна победа с 5:2 при гостуването си на Брест.

Парижани тотално надиграха своя противник и заслужено се поздравиха с успеха в срещата, а Ибрахимович се отчете с хеттрик.

Следващият противник на отбора в турнира е Монпелие.

Ибра откри резултата в 10-ата минута. Шведът бе намерен в наказателното поле и със страховит удар около границата не остави никакви шансове на противниковия страж.

Мота удвои аванса на гостите с попадение в 15-ата минута. Той засече топката след ниско центриране от границата на малкото наказателно поле и не сгреши.

Лесомие намали за домакините в 33-ата минута, но Ибра върна аванса от двата гола на своя отбор. Шведът бе точен в 39-ата минута, след като засече хубаво центриране с крак от близка дистанция.

В 42-ата минута Ибра оформи хеттрика си, след като копна топката над излезлия да го пресрещне вратар и реализира.

Лавеци от своя страна вкара последното попадение за гостите, което падна в 46-ата минута. Аржентинецът реализира с хубав удар от близка дистанция.

Аите пък вкара второто попадение за домакините, което падна в 89-ата минута.