ПСЖ успя да запише убедителна победа с 5:0 над Нант в двубой от 21-ия кръг на френската Лига 1, който се игра в Париж.

Така парижани запазиха преднината си от 5 точки пред втория Монако, като в момента са лидери в класирането с 50 пункта в актива си.

Силва откри в 10-ата минута и даде аванс на домакините, Кавани отклони с глава една топка, а вратаря на гостите се намеси и я изби, но право в краката на кариоката, който не сгреши от близка дистанция.

В 35-ата минута Ибрахимович удвои, след като бе точен от пресилена дузпа, отсъдена заради падане на Верати в наказателното поле.

В 51-ата минута Мота направи преднината на тима си класическа, след като реализира от близка дистанция в противниковата врата.

В 58-ата минута и Кавани се разписа. Той бе намерен от Ибрахимович и от близка дистанция не сгреши. Шведът оформи крайния резултат след удар около точката на дузпата в 64-ата минута.