Голямата звезда на Монако и националния отбор на Колумбия Радамел Фалкао получи неприятна контузия на коляното по време на мача от 1/16-финалите за Купата на Франция срещу Монт Д'ор Азерг в който "Монегаските" спечелиха с 3:0, а нападателят вкара първия гол за успеха на своя тим в 29-ата минута. Останалите две попадения бяха дело на Ривие в 62-ата и 72-ата минути.

Колумбиецът бе изнесен на носилка в края на първото полувреме, а състоянието му изглежда доста тежко.

Говори се усилено, че той може да е получил много тежка травма и дори да пропусне Мондиала в Бразилия през идното лято, което без съмнение ще бъде огромен удар за неговата родина.

Самият Фалкао не се посвени да поиска обяснение от футболиста на домакините, който го контузи, като бе бесен след като получи травмата си.

"Ние ще трябва да изчакаме да видим какво ще покажат изследванията", заяви притесненият треньор на Монако Клаудио Раниери след мача.

Фалкао започна много силно кариерата си в Монако, но в последно време е преследван от контузии.