Френският шампион ПСЖ постигна лесна домакинска победа с класическото 3:0 над Валансиен в среща от 25-ия кръг на френската Лига 1.

Двата тима се срещнаха на "Парк де Пренс", а момчетата на Лоран Блан тотално надиграха своя противник и не се затрудниха да стигнат до убедителния успех.

След този мач парижани заемат лидерската позиция във френския шампионат с актив от 58 точки, като тимът има 8 точки пред втория Монако, който е и с мач по-малко.

Резултатът в мача откри Лавеци в 18-ата минута. След силен удар от фаул на Ибрахимович топката рикошира в противниковата стена и попадна в крака на "Ел Почо", който с много силен удар от няколко метра реализира.

В 50-ата минута Ибрахимович удвои преднината на тима си, след като засече с воле от няколко метра топката и не остави шансове на противниковия вратар, а асистенцията за този гол бе на новото попълнене Кабай.

Крайното 3:0 оформи Кагелмахер, който си вкара гол в собствената врата, след като засече ниско центриране.