ПСЖ успя да постигне резонна победа над Сент Етиен с 2:0 при днешното си домакинство от 29-ия кръг на френската Лига 1.

Така столичани успяха да увеличат актива си на върха, на цели 70 точки, и отборът има 8 точки преднина пред втория Монако.

Златан Ибрахимович отново бе водеща фигура в състава на парижани, като вкара и двата гола за отбора си при успеха.

Мачът започна прекрасно за домакините и в 14-ата минута Ибра се разписа, след като засече прекрасно центриране на Матуиди в наказателното поле.

Шведът вкара и второто си попадение в 41-ата минута, когато Матуиди видя Кавани, който продължи за Ибра, който не сгреши и оформи крайния резултат.

Представянето на домакините бе добро и като нищо победата им можеше да бъде доста по-убедителна.