ПСЖ продължава победния си ход във френската Лига 1 и направи още една голяма крачка към защита на титлата си след домакинската победа с 3:0 над Реймс.

Мачът се игра на "Парк де Пренс" и бе от 32-ия кръг на френския шампионат, като след него "Принцовете" натрупаха 79 точки в актива си и за момента са на цели 16 точки пред втория Монако.

Златан Ибрахимович не игра за домакините, тъй като се контузи срещу Челси, но въпреки това отборът се справи добре в предни позиции.

Кавани откри резултата в 43-ата минута, след като се възползва от ниско центриране на Ван дер Вийл в наказателното поле.

В 48-ата минута авансът на домакините стана двоен, след като Менди си вкара автогол. След удар с глава на Моура топката се отби в гредата и рикошира в бранителя, за да влезе в мрежата.

Кошмарът за футболиста на Реймс стана пълен, след като в 89-ата минута той си вкара втори автогол за крайното 3:0, след като при опит за центриране на Лавеци засече топката и я прати в собствената си врата.