Бенфика спечели титлата на Португалия, след като победи с 2:0 Оляненсе в мач от 28-я кръг на първенството.

И двата гола за успеха вкара бразилският нападател Лима. Той откри в 57-та минута, а само три минути по-късно гарантира успеха с втори гол.

Два кръга преди края Орлите имат седем точки аванс пред втория Спортинг и са недостижими на върха.  Така Бенфика спечели първа титла от 2010-та година и 33-та в историята на клуба. С това бе прекъсната серията от три поредни титли на Порто.

Успехът обаче имаше своята цена за тима на Жорже Жезуш. В преследването на титлата той заложи на най-добрия си състав, но Тото Салвио получи контузия и вероятно ще пропусне полуфиналния мач от Лига Европа срещу Ювентус.