Аякс изпусна уникален шанс да грабне Купата на Холандия, но отборът претърпя зверска катастрофа на финала на турнира, след като бе разбит от Цволе. Новият победител в надпреварата спечели с убедителното 5:1, при това го направи след обрат.

Финалът се игра на стадиона на Фейенорд в Ротердам, а амстердамци не приличаха на отбор.

Така амстердамци пропуснаха да вземат трофея, който спечелиха за последно през сезон 2009-2010.

Отборът на Франк де Бур откри резултата чрез Ван Рийн в 3-ата минута, но символичните домакини след това съсипаха клетите амстердамци.

Томас вкара два гола за обрата в 8-ата и 12-ата минути, а в 22-ата минута и Фернандес се разписа, за да стане резултатът 3:1.

С нов гол на Фернандес в 34-ата минута отборът поведе с 4:1, а Ван Полен оформи крайното 5:0 в 50-ата минута.