Френският шампион ПСЖ спечели първия си трофей през този сезон, след като триумфира с Купата на Лигата. "Принцовете" победиха на финала Лион с 2:1, като срещата се игра на "Стад дьо Франс".

Така отборът не само вдигна трофей, но и си го върна на "Хлапетата" за загубата в шампионата, която датира от преди няколко дни.

В герой за парижкия отбор се превърна Единсон Кавани, който вкара и двата гола за победата на своя отбор.

Уругваецът откри резултата още в 4-ата минута. Максуел свърши повечето работа в ситуацията, след като направи прекрасен пробив и нахлу в наказателното поле, след което се справи и с вратаря, за да изведе в крайна сметка своя съотборник на прекрасна позиция. За уругваеца не остана нищо друго, освен да вкара топката във вратата.

В 32-ата минута парижани стигнаха и до второ попадение, след като отново бе точен Кавани, който този път се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Лукас Моура.

В 56-ата минута все пак Лион вкара почетен гол, който бе дело на Лаказет. Последният бе оставен да напреднe и със силен удар реализира. До края обаче парижани задържаха аванса си.