Сан Лоренсо се класира за финала в турнира по футбол Копа Либертадорес. В мач-реванш от полуфиналите аржентинският отбора загуби с 0:1 като гост на Боливар, но в първия двубой беше постигнал разгромна победа с 5:0.

Запалянковците на боливийския отбор хвърляха различни предмети по аржентинските футболисти и се наложи намеса на полицията по време на почивката между двете полувремена.

Резервата Херардо Йесероте реализира единственото попадение в самия край на мача и донесе победата на честта в полза на домакините, които през всичките 90 минути бяха по-активният отбора на терена.

На финала в престижния турнир Сан Лоренсо ще се изправи срещу Насионал от Парагвай, отстранил уругвайския Дефенсор Спортинг, припомня БТА.

Двата отбора ще играят за ценния трофей за първи път в историята си. Победителят ще спечели право на участие на световното клубно първенство през декември 2014 година.