Монако постигна победа с 1:0 над Гингам в среща от 6-ия кръг на френската Лига 1.

Българският национал Димитър Бербатов излезе като титуляр за домакините, но така и не успя да се разпише.

Той остана на терена 90 минути, като бе заменен от Валер Жермен в продължението след редовното време.

Единственото попадение в мача бе дело на влезлият като резерва Набил Дирар, който реализира в 38-ата минута.

Мароканецът бе пуснат в 23-ата минута на терена, след като замени контузилия се Антони Мартиал.

В ситуцията при гола Моутиньо центрира от фаул, а стражът на гостите не успя да изчисти добре топката и тя попадна в краката на Дирар, който я вкара в мрежата.

Бербатов от своя страна бе от най-дейните футболисти на своя тим по време на срещата, макар да не вкара гол.

След този мач Монако е на 14-ата позиция със 7 точки, докато Гингам е на 19-ото място с 6 точки.