ПСЖ успя да постигне сравнително лесна победа с 3:0 над Бордо в среща от 11-ия кръг на френската Лига 1, която се игра в Париж.

Парижани бяха без Златан Ибрахимович и Единсон Кавани, но въпреки това отборът успя да покаже класата си.

И двата отбора завършиха мача с по 10 души, след като Грегъри ван дер Вийл и Андре Поко бяха изгонени още преди почивката.

Първият получи директен червен картон за много грубо влизане срещу Хазири, а Поко също бе изгонен директно, след като направи опасен шпагат в коляното на Верати.

В самия край на първото полувреме домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а Лукас Моура не сгреши от "бялата точка".

В 50-ата минута отборът от френската столица получи и втора дузпа и отново Моура бе точен.

В 81-ата минута Лавеци оформи крайното 3:0, след като засече прекрасно центриране на Матюиди.

С този успех ПСЖ има 21 точки и е втори в класирането, а Бордо е 3-и с 18 точки.