Аржентина обърна Хърватия с 2:1 в приятелска среща, която се игра на стадион "Ъптън Парк” в Лондон.

„Шахматистите” откриха чрез Шарбини в началото на мача и въпреки сериозното превъзходство на южноамериканците, резултатът се запази такъв до почивката.

В началото на второто полувреме гаучосите стигнаха до заслужено равенство, дошло след гол на Ансалди, който се получи с помощта на рикошет в ръката на Серхио Агуеро.  Лео Меси изведе своите напред резултата, вкарвайки отсъдената за нарушение срещу Кун дузпа.

Меси изигра силен мач и повечето атаки минаваха през него. Десетина минути преди края той нацели гредата.

Хърватите започнаха по-активно и успяха да притеснят опонента си с бързи разигравания в половината му. При първата добра атака на гаучосите Лионел Меси залъга няколко защитници и подаде към Банега, чийто удар беше под всякаква критика.

Бяха изминали малко повече от десетина минути игра, когато Хърватия откри резултата след отлична контраатака. Ковачич напредна през центъра и подаде вляво към Шарбини, чийто плътен фалцов удар в долния десен ъгъл се оказа неспасяем за Ромеро.

Аржентина успя да създаде нова добра атака, при която Анхел Ди Мария центрира към Серхио Агуеро в наказателното поле и той засече от движение, но Калинич не беше затруднен. В средата на първата част Кун отправи свирепа тупалка от двайсет метра, но стражът на хърватите спаси.

Калинич отрази силен удар и на Ди Мария, а после Лео Меси имаше претенции за нарушение на Леовац срещу него в наказателното поле. Сигнал от рефера не последва, а Агуеро би покрай целта два пъти в рамките на две минути.

Десетина минути преди почивката един от най-дейните на терена Лео Меси профуча покрай двама защитници и игра на двойно с Ансалди, който му подаде, но шутът на суперзвездата намери мрежата от външната страна. После Меси стреля от пряк свободен удар, но Калинич улови.

Почти веднага след паузата Аржентина изравни резултатао. Ансалди потърси свой свободен съотборник, но не намери такъв и стреля извън наказателното поле. Топката се отби в ръката на Серхио Агуеро и влетя в мрежата на европейците.

Малко преди да изтече един час игра аржентинците стигнаха до дузпа, след като реферът отсъди нарушение на Калинич срещу Серхио Агуеро. Меси застана зад топката и реализира в долния десен ъгъл.

В средата на второто полувреме влезлият като резерва Карлос  Тевес отправи удар с глава за статистиката, а след това би покрай левия страничен стълб.

В редиците на гостите един от най-креативните футболисти бе младият футболист на Барселона Ален Халилович, но тимът на Нико Ковач не успяваше да разгърне потенциала си заради липсата на доста основни футболисти.

Четвърт час преди края на редовното време Меси върна назад към Масчерано, който връхлетя върху топката с цялата си сила, но Калинич успя да боксира.

В 80-тата минута Перейра обърка защитата на Хърватия и подаде към останалия на добра позиция Меси. Той навлезе в наказателното поле и шутира с десния крак, но нацели десния страничен стълб.

Меси и Карлос Тевес разиграха добре в добавеното време на мача, но Карлитос не разбра замисъла на Лео и опасността отмина.

Аржентина - Хърватия  2:1

0:1  Анас Шарбини - 11'

1:1  Кристиан Ансалди - 49'

2:1  Лионел Меси – 58’, дузпа

Аржентина: Ромеро, Сабалета, Фацио, Верджини, Ансалди (Джонатан Силва – 77’), Масчерано, Банега (Перейра – 71’), Перес, Ди Мария (Ламела – 77’), Меси, Агуеро (Тевес – 62’)

Хърватия:  Калинич (Варгич – 89’), Йедвай, Вършалко, Лескович (Митрович – 84’), Леовац, Антолич, Бадел, Милич (Томечак – 71’), Ковачич (Халилович - 46'), Шарбини (Яяло – 65’), Чоп (Рог – 84’)