Полузащитникът на Барселона Хавиер Масчерано призна, че е обмислял отказване от националния отбор след финала на Мондиал 2014, загубен от Германия с 0:1.
Разговор с Лео Меси и някои от останалите му съотборници в националния тим обаче са накарали сърцатия футболист да отложи отказването си.
"Да си тръгнеш от националния отбор не е лесно решение. То не се взима за една нощ", каза Масчерано пред вестник "Ла Насион".
"Трябва да си много сигурен, защото няма връщане назад. Аз бях 50:50. След края на световното първенство имах такава възможност."
"Казвам това, защото Филип Лам се отказа като световен шампион. Така направи и Мирослав Клозе, но реалността е такава. Навярно това беше шанс да си тръгна с добър имидж."
"Но аз мисля, че все още имам време за това. Не говоря само от мое име. Като гледам лицата на съотборниците си виждам, че те искат да постигнат нещо."
"Това поколение в националния отбор все още има време да постигне нещо. И аз ще се опитам да бъда част от това. Говорих с Меси и още много други играчи. Тогава промених решението си."
"Ние си говорихме дори преди финала на световното. Моите съотборници ме карат да се чувствам важна част от тима", добави Масчерано.








Стресът на работното място излиза твърде скъпо на компаниите
Шести ден без следа от 11-годишната Наталия
Зеленчуците поевтиняват, но пилешкото месо поскъпва на борсите
Пеевски: Честит празник на МВР, бъдете горди и отстоявайте закона
Отмениха присъдата за пияния шофьор, обвинен за смъртта на Йордан Бозуков
Мъж е с прерязана ръка след трудова злополука в Разградско
Хотелиери и ресторантьори в Созопол: Сезонът започна повече от успешно
ВиК авария в Пловдив превърна улица в "Кючук Париж" в кално езеро
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Робърт Уитакър: Никога не съм се чувствал по-добре, готов съм за полутежка категория
Макс Холоуей не изключва реванш с Джъстин Гейджи: Първо трябва да победя Конър
Джон Джоунс: Конър Макгрегър няма нужда да се бие, но се връща, защото обича спорта
Алин Перейра защитава титлата си срещу бивша шампионка на Bellator
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар00:13 | 26 ное 2014 г.
Напиши коментар