Аякс завърши наравно 0:0 у дома срещу Фейенорд в дербито на холандския футбол. Отборът от Ротердам пропусна няколко добри голови положения, чрез които можеше да спечели и да се доближи до своя голям противник в класирането.

В 18-ата минута опит за гол на Колин Казим-Ричардс беше спасен от национала Яспер Силесен. Малко преди края на полувремето нов опасен удар на Жорди Класи не намери целта.

След почивката на два пъти Казим-Ричардс отново не успя да намери мрежата зад Силесен, който направи поредния си силен мач на вратата на четирикратния европейски клубен шампион.

Първенецът на Холандия за 2014 година Аякс е на второ място в класирането с актив от 43 точки, докато Фейенорд е с 8 точки по-малко на третата позиция.

Лидерът след 19 изиграни кръга ПСВ Айндховен победи с 2:1 като гост Камбуур и има 49 точки на първото място в Ередивизи.