Селтик победи Рейнджърс с 2:0 в полуфинален мач в турнира за купата на Футболната лига в шотландия.

Българският национал Александър Тонев остана извън групата на "зелено-белите" за първото голямо дерби между старите съперници в последните три сезона.

В 10-ата минута Лий Грифитс вкара с глава след центриране на норвежеца Стефан Йохансен. В 31-ата минута шотландският национал Крис Комънс реализира втория гол в срещата, играна пред повече от 50 хиляди зрители на стадион "Хемпдън Парк".

На финала в Глазгоу на 15 март Селтик ще играе срещу Дънди Юнайтед. "Зелено-белите" са печелили купата на Лигата в Шотландия 14 пъти.

През последните години двата най-големи и популярни отбора в страната имат различна съдба. Рейнджърс фалира през 2012 година и започна участието си от четвъртото ниво на футбола в Шотландия, а сега е във втора дивизия.

Селтик е водач в класирането във Висшата лига и най-вероятно ще спечели четвъртата си поредна титла в първенството.