Бразилия обърна Франция като гост и спечели напълно заслужено с 3:1 в приятелска среща, играна на стадион "Стад дьо Франс".

"Петлите" откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Рафаел Варан засече с глава след изпълнение на корнер. Пет минути преди паузата Оскар възстанови равенството, получавайки прецизно подаване от Роберто Фирмино.

Още в началото на втората част Бразилия наложи силен натиск и осъществи пълен обрат чрез Неймар, получил подаване от Вилиан. Последният записа втора асистенция малко след това, центрирайки към Луис Густаво.

Преди близо 17 години Дидие Дешан и Карлос Дунга изведоха Франция и Бразилия с капитанските ленти на финала на световното първенство, а тази вечер застанаха един срещу друг в ролята си на национални селекционери.

Преди да изминат десетина минути игра центриране от корнер доведе до объркване в отбраната на гостите. Топката стигна до далечната греда, където Карим Бензема нанесе хубав удар с глава, но Джеферсон изби малко пред голлинията.

В средата на първото полувреме бразилците стигнаха до първото си чисто голово положение. Неймар остана леко вляво сам срещу вратаря и стреля в долния десен ъгъл, но Манданда успя да отрази с една ръка.

Малко след това Франция откри резултата. Нисичкият Матийо Валбуена изпълни ъглов удар и в наказателното поле най-напорист се оказа Рафаел Варан. Бранителят засече с глава и прати кълбото в мрежата на противника.

Селесао спретна добра акция през центъра, при която Роберто Фирмино пробва рефлекса на Манданда, но френският вратар внимаваше и успя да парира.

Пет минути преди края на първата част южноамериканците изравниха. Фирмино се пребори за топката и изведе Оскар в наказателното поле. Футболистът на Челси изпревари Саня и с едно докосване матира Манданда.

При подновяването на играта бразилците се втурнаха напред и шут на Луис Густаво беше спасен от вратаря. Последваха още няколко атаки, при които защитата на домакините беше под напрежение. Тиаго Силва засече с глава след изпълнение на корнер, но стреля покрай дясната греда.

Натискъкт на Бразилия си каза думата и момчетата на Дунга осъществиха пълен обрат в 57-тата минута след бърза атака. Вилиан задържа, видя включилия се отляво Неймар и му подаде. Звездата на Барселона заложи на плътен удар с левачката в близкия ъгъл и препарира Манданда.

Французите реагираха като ужилени и в рамките на около две минути пропуснаха три положения. Първо Варан засече неточно на далечната греда, а после озовалият се сам срещу вратаря Сисоко стреля право в Джеферсон. За капак Бензема отправи зрелищен изстрел от въздуха, но не намери целта.

После дойде време за чудесни изяви на двамата вратари. Джеферсон спаси снаряд на Гризман, а Манданда се намеси при изстрела на Оскар. Там се стигна до корнер, при който Луис Густаво засече с глава и реализира трето попадение за своите в мача.

Асистиралият за гола на Луис Густаво Вилиан можеше да се разпише при следващата атака на Селесао, но вратарят на съперника беше на висота. Четвърт час преди края Неймар стреля неточно.

Към края на редовното време влезлият като резерва за домакините Фекир би покрай лявата греда.

Франция - Бразилия  1:3

1:0  Рафаел Варан - 21'

1:1  Оскар - 40'

1:2  Неймар - 57'

1:3  Луис Густаво - 69'

Франция: Манданда, Варан, Сако, Евра, Саня, Сисоко (Кондобия - 74'), Шнайдерлен, Матюиди (Жиру - 84'), Валбуена (Пайет - 82'), Гризман (Фекир - 74'), Бензема

Бразилия: Джеферсон, Данило, Тиаго Силва, Миранда, Филипе Луис, Луис Густаво, Елиаш (Марсело - 92'), Вилиан (Дъглас Коста - 83'), Оскар (Соуса - 86'), Фирмино (Луис Адриано - 88'), Неймар