Шведският нападател Златан Ибрахимович вече има 53 гола в 102 мача за националния отбор, след като се разписа два пъти при победата на тима с 2:0 като гост над Молдова в европейска квалификация от група "G".

Още по темата

Швеция е на второ място в класирането с 9 точки, а лидер е Австрия с 13 точки. Първото попадение на Ибрахимович беше доста куриозно.

При резултат 0:0 в началото на второто полувреме, вратарят на Молдова направи опит да изчисти топката. Тя обаче среща главата на Ибрахимович, който съвсем спокойно е насочи топката към празната врата.

Нападателят направи 2:0 в 84-а минута от дузпа. Гостите завършиха с човек по-малко на терена, след като Андреас Гранквист си изкара втори жълт картон.

"Ние създадохме много положение в мач, но ги пропуснахме. Съперникът ни показа добра игра, доста добре се защитаваше с петима футболисти. Този мач не беше лесен. Всеки гол е важен за мен", каза Ибрахимович след срещата.