Португалия поведе в девета квалификационна група, след като надви Сърбия с 2:1 в Лисабон.

Кристиано Роналдо и компания имаха предимство през повечето време и стигнаха до успеха, слес който вече имат 9 точки, с 2 повече от Дания и Албания. Сърбите са само с една и класирането им за Евро 2016-а вече изглежда само теоритично.

Двубоят започна отлично за домакините, тъй като още в 10-ата минута Рикардо Карвальо вкара. Той засече с глава центриране на Коентрао и реализира оставен абсолютно сам.

Малко след това обаче бранителят трябваше да напусне, след като получи контузия и бе заменен от Жозе Фонте. Иберийците бяха по-опасни и в след половин час игра вратарят Стойкович изби силен удар на Кристиано Роналдо.

Малко след това суперзвездата проби отляво и подаде отлично във вратарското поле, където за негово съжаление нямаше кой да засече. Почивката дойде при 1:0, но след нея гостите бяха близо до попадение.

В 54-ата минута хубаво центриране на Тадич бе отклонено над гредата от Митрович, който определено трябваше да се справи по-добре. В 61-ата минута обаче, Неманя Матич изравни със страхотен гол.

След корнер топката бе пратена към далечната греда, където защитникът бе оставен сам и с атрактивен удар от въздуха стреля в далечния ъгъл. Радостта на балканците обаче бе кратка.

Само Моутиньо бе изведен добре отдясно, след което прати отлична топка към далечната греда, където Фабио Коентрао стигна пръв до топката и я плъзна под тялото на вратаря на Сърбия.

До края домакините предпочетоха да действат сигурно в защита и това им донесе успех, след като сърбите нямаха кой знае какви положения. Удар на Петрович отдалеч бе пратен право в ръцете на Руи Патрисио, а след това опит на Джуричич бе блокиран и в крайна сметка гостите загубиха.