Пред погледите на легендите Зинедин Зидан и Мишел Платини националният отбор на Франция до 17 години покори европейския връх, след като надви връстниците си от Германия с 4:1 във финала на европейското първенство, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас.

С хеттрик за "Петлите" блесна Едуард. Той се разписа в в 40-ата, 47-ата и 70-ата минути, а голът за германците бе дело на Каракаш в 51-ата минута.

Немците си вкараха автогол в 82-ата минута чрез Гюл и така резултатът бе оформен.

Мачът се игра пред 15 хиляди души, които гледаха футбол от високо качество, а французите тотално надиграха противника си и заслужено стигнаха до крайния успех.

Резултатът бе открит в последната минута на първото полувреме, след като голмайсторът на турнира Едуард засече прекрасно центриране, а седем минути след подновяването на играта отново той се разписа след силен удар от 15-16 метра.

Каракаш вкара обаче почетен гол за немците, но Едуард оформи хеттрика си 10 минути преди края. В самия край на мача Гюл си отбеляза автогол и така успехът на Франция стана още по-убедителен.