Мексиканският Тигрес се класира за първи път за полуфиналите на турнира по футбол за Копа Либертадорес.

Възпитаниците на бразилския треньор Рикардо Ферети победиха еквадорския Емелек с 2:0 в реванша на собствен терен и с общ резултат 2:1 продължават борбата за трофея.

Рафаел Собис откри на "Естадио Университарио де Нуево Леон" още в петата минута, с което заличи пасива на тима си от първия мач.

Той прати остро центриране от фаул от ляво в наказателното поле, Енрике Ескеда не успя да засече пред вратата, но топката влетя в левия ъгъл на Естебан Дреер.

11 минути преди края Тигрес стигна до безценното второ попадение. Собис центрира от ляво и Хосе Артуро Ривас отблизо с глава направи 2:0.

Така в спора за място на финала бившият отбор на Емил Костадинов очаква победителя от двубоя между Интернасионал (Бразилия) и Индепендиенте Санта Фе (Колумбия).