Милан завърши сезона с втора поредна победа - 3:1 като гост на Аталанта. Двубоят може да се окаже последен за Филипо Индзаги, чието бъдеще на “Сан Сиро” е повече от несигурно.

В дните преди мача Пипо заяви, че неговото задължение е да изведе “росонелите” до победен край в Серия А, пък след това ще решават шефовете. Така и стана - големият герой на Милан тази вечер бе Джакомо Бонавентура, който вкара два гола, но не се радва на нито едно от тях, от уважение към бившия си клуб.

Иначе отборът на Аталанта, който вече си бе осигурил оставането в Серия А, поведе рано-рано в резултата след гол на Басели, но в края на първата част, в рамките на две минути Джанпаоло Пацини и Бонаввентура направиха пълен обрат. Скуката през втората част разчупи отново Бонавентура с второто си попадение.

Милан завършва сезона с 52 точки и преди изиграването на останалите мачове от кръга е на 9-то място. Аталанта пък е точно над чертата с изпадащите - на 17-то място с 37 точки.

__________________________________________________________________________________________________________

Домакините от Аталанта започнаха по-добре срещата и в първите минути имаха няколко положения за гол. В 18-та Херман Денис нацели гредата, след като засече хубаво центриране отдясно.Три по-късно Аталанта все пак направи 1:0. Ситуацията бе подобна - хубаво центриране от дясното крило, този път на Моралес, а голът бе дело на Басело.

Тимът на Филипо Индзаги обаче реагира бързо и тръгна все по-убедително да атакува. Изравнителното попадение падна в 38-та минута. Джанпаоло Пацини си изработи дузпа и сам реализира от бялата точка. Пацо се разписа във втори пореден мач за Милан, след като вкара от дузпа и за победата над Торино (3:0) миналия уикенд.

Само две минути по-късно обратът бе пълен. Джакомо Бонавентура вкара странен гол за 2:1, но от уважение към бившия си клуб не се израдва на положението. Бонавентура вкара на празна врата след страшно меле в наказателното поле на домакините. Първо удар на Ел Шаарави бе блокира, после и Хонда не успя да отправи шут, а най-накрая Пацини използва мощта си, за да изстреля топката през краката на защитник. Кълбото обаче се отби в страничната греда, а Бонавентура я посрещна без проблеми пред голлинията.

През второто полувреме качеството на играта спадна. Да не кажем, че и малкото зрители на стадиона в Бергамо бяха отегчени от безидейната игра и на двата отбора. Духовете разбуни отново Бонавентура в 80-та минута.

Халфът вкара вкара второто си попадение в срещата, отново достатъчно странно. Бонавентура някак успя да засече центриране отдясно, но нацели гредата. Топката обаче отново попадна в него, литна вратаря и един защитник и на празна врата просто плъзна кълбото зад голлинията.

Аталанта - Милан 1:2