Аржентина съсипа Парагвай на 1/2-финалите за Копа Америка и достигна ди разгромна победа с 6:1.

Така страната се класира за финала на турнира, където ще срещне домакините от Чили.

Финалният мач ще бъде на 4-и юли и именно тогава ще бъде определен новият носител на трофея.

"Гаучосите" не са печелили турнира от цели 22 години, така че логично очакванията ще бъдат насочени именно към тях.

Лео Меси не успя да вкара гол, но пък е избран за играч на мача, след като се отличи с цели три асистенции.

В състава на Аржентина имаше само една промяна, след като Тата Мартино реши да заложи на Мартин Демикелис в центъра на защитата, вместо на Езекиел Гарай.

Победителите започнаха мача на много високи обороти и в 15-ата минута резултатът не закъсня.

Меси центрира прекрасно в наказателното поле и Рохо засече топката, за да даде аванс на страната си в резултата.

В 27-ата минута Аржентина удвои аванса си. Меси намери Пасторе пред наказателното поле и халфът със силен удар по земята доближи страната си до финала.

В 43-ата минута парагвайците съумяха да върнат един гол чрез Бариос. Валдес успя да спре аржентинска атака и с глава пресече топката като след това тя попадна в неговия съотборник, който със силен удар матира стража на противника.

Две минути след почивката обаче Аржентина си върна аванса след гол на Ди Мария от близка дистанция.

В 53-ата минута крилото на Манчестър Юнайтед уби всякаква интрига в мача, след като вкара второто си попадение, след като завърши много добра аржентинска атака.

При въпросната атака Меси преодоля няколко играчи на противника и намери Пасторе, който от своя страна видя съотборника си отдясно на вратата и Ди Мария не сгреши.

В 68-ата минута пък удар на Меси бе спасен от стажа на Парагвай, а десет минути преди края Агуеро направи резултата 5:1 в полза на Аржентина след прекрасно центриране на Ди Мария и удар с глава.

Крайният резултат оформи Игуаин в 83-ата минута, след като се възползва от разбъркване пред вратата на Парагвай, като асистенцията бе записана на Меси.

АРЖЕНТИНА - ПАРАГВАЙ 6:1

1:0 - Рохо (15)
2:0 - Пасторе (27)
2:1 - Бариос (43)
3:1 - Ди Мария (47)
4:1 - Ди Мария (53)
5:1 - Агуеро (80)
6:1 - Игуаин (82)

Аржентина: Ромеро, Сабалета, Демикелис, Отаменди, Рохо, Билия, Масчерано (76-Гаго), Пасторе (73-Банега), Меси, Агуеро (80-Игуаин), Ди Мария.

Парагвай: Вилар, Валдес (56-Ромеро), Да Силва, Агилар, Пирис, Гонзалес (27-Бобадийя), Касерес, Ортис, Бенитес, Хаедо, Санта Крус (30-Бариос).

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6cn3WPqUOu4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>