Роналдиньо, двукратен носител на "Златната топка", дебютира с победа за Флуминензе във футболното първенство на Бразилия.

На стадион "Макарана" Флуминензе победи Гремио с 1:0. Роналдиньо беше в основната на атаката за единствения гол в мача, който отбеляза Маркос Жуниор в 77-а минута.

"Беше важно да започна с победа. Доволен съм, но трябва да работя здраво в бъдеще", каза 35-годишният бразилец, който няма официален мач от юни, когато напусна мексиканския тим Куеретаро.

Роналдиньо игра цял мач и беше приветстван бурно от над 33 хиляди зрители на "Маракана". За Гремио Уолъс получи червен картон в 50-а минута.

Победата изкачи Флуминензе на трето място в класирането с 30 точки. Лидер е Атлетико Минейро с 35 точки.