Холандия се провали срещу Исландия и загуби с 0:1 на "Амстердам Арена" в евроквалификация от Група "А".

След този мач исландците продължават да са лидери в класирането, като събраха в актива си 18 точки и класирането им на европейските финали може да се счита за почти сигурно.

"Лалетата" от своя страна заемат 3-ото място в групата с 10 точки към момента и много трудно могат да си осигурят директно класиране за европейското първенство през следващата година.

Това бе дебютен мач на Дани Блинд като национален селекционер, но плановете му сериозно се объркаха.

Капитанът Ариен Робен се контузи и бе принудително заменен от Лусиано Нарсинг още в 31-ата минута, а освен това Бруно Мартинс Инди бе изгонен с директен червен картон две минути след това.

Бранителят бе изгонен след доста глупава реакция срещу Сигторсон при спряла игра, а реферът взе доста смело решение в ситуацията.

Единственото попадение за островитяните бе дело на Гилфи Сигурдсон от дузпа в 51-ата минута.

Исландците можеха да стигнат и до по-убедителен успех, но след почивката пропуснаха няколко добри положения и удариха и греда, а домакините пък бяха сериозно разстроени в игрови план заради намаления си състав и загубата на важен играч като Робен.