И Димитър Бербатов не успя да помогне на ПАОК да избегне загубата в дербито с Олимпиакос от 6-ия кръг на гръцкото първенство. Двубоят е считан за класически сблъсък в местния шампионат, но завърши с разочарование за черно-белите.

Солунският тим загуби на „Тумба” с 0:2 и допусна второ поражение за сезона. Гостите пък регистрираха 6-и пореден успех и остават на върха.

Бербатов не бе сред титулярите и се появи на почивката, но тогава вече отборът му изоставаше с два гола.

Браун Айдей откри в 27-ата минута след хубав удар, а в 36-ата Лука Миливойевич реализира с глава след корнер.

След почивката домакините натиснаха и Бербатов стреля от въздуха, но прави в ръцете на вратаря Роберто. Бившият играч на Левски Гари Родригес също бе много активен и се отличи с няколко пробива.

Пайтим Касами изби пред голлинията удар на Атанасиадис, за да запази аванса на своя тим, а и Роберто направи отлично двойно спасяване след корнер, за да може Олимпиакос да запази суха мрежа и да продължи победния си ход.