Аржентина започна с чудовищна издънка старта на световните квалификации, след като отстъпи с 0:2 на Еквадор в Буенос Айрес.

Селекционерът на домакините Херардо Мартино заложи на доста силен състав от който обаче отсъстваше лекуващия травма Лео Меси и без звездата си аржентинците не приличаха на себе си.

Освен това тимът получи много тежък удар, тъй като голмайсторът на Манчестър Сити Кун Агуеро се контузи в 24-ата минута и бе принудително заменен от Карлос Тевес.

Той бе изнесен с носилка, а със сигурност Мануел Пелегрини ще бъде много притеснен преди да стане ясно какво е точно състоянието му, тъй като Манчестър Сити има нужда повече от всякога, от него.

Попаденията за гостите бяха дело на Ерасо и Кайседо в 81-ата и 82-ата минути.

Еквадорците започнаха мача много силно и имаха шанс да открият резултата още в 10-ата минута, след като Валенсия направи страхотен пробив и центрира в наказателното поле, но Монтеро изкара топката извън пределите на вратата.

В следващите минути и "Гаучосите" погледнаха към противниковата врата, като стражът на Еквадор бе принуден да спасява удари на Агуеро и Кореа.

През следващите минути гостите продължиха да притесняват противника си на контраатака, а в 58-ата минута Нобоа се възползва от грешка на подхлъзналия се Билия и овладя топката, но след това отправи неточен удар.

Аржентинците имаха страхотен шанс десет минути по-късно само, че нито Масчерано, нито Ди Мария, съумяха да засекат една добра топка във вратата.

Ерасо все пак изведе гостите напред в 81-ата минута. След центриране от корнер топката достигна до него на далечната греда и от близка дистанция с глава матира стража.

Секунди по-късно гостите удвоиха аванса си чрез Кайседо и убиха интригата в мача. Валенсия направи фантастичен пробив и видя съотборника си непокрит пред малкото наказателно поле, а след това нападателят реализира.

АРЖЕНТИНА - ЕКВАДОР 0:2