Русия стана поредният тим, който си осигури място на европейските финали догодина.

В решаващия мач Сборная победи Черна гора с 2:0 в Москва и запази втората си позиция в група G. Точката също бе достатъчно за състава на Леонид Слуцки, който пък се наслади на 4-и пореден триумф, след като пое състава.

Домакините изиграха силно първо полувреме и си осигуриха спокойствие до почивката. Десният защитник Олег Кузмин откри  33-ата минута, след като бе изведен зад защитата, а малко след това Александър Кокорин реализира от доста спорна дузпа.

Домакините обаче имаха и други възможности, като макар и да не успя да отбележи, добро впечатление с изявите си остави Артьом Дзюба. Гостите пък не отправиха нито един точен удар към вратата на Игор Акинфеев.

Така руснаците завършиха с 20 точки в групата, на 8 зад лидера Австрия, който победи Лихтенщайн с 3:0 след два гола на Марк Янко и един на Марко Арнаутович. Швеция остана на трето място с 18 точки след победа над Молдова с 2:0 (Ибрахимович и Зенгин) и ще играе на бараж.