Белгия успя да спечели Група "В" на евроквалификациите с 23 точки, след като победи у дома Израел с 3:1 в последния кръг от цикъла.

Първото полувреме мина без попадения, но след почивката паднаха цели четири гола. "Червените дяволи" откриха чрез Мертенс в 64-ата минута, а в 78-ата минута Де Бройне удвои.

Азар покачи на 3:0 в 84-ата минута, а гостите релизираха почетен гол чрез Хемед в 87-ата минута.

Уелс пък стигна до 2:0 над Андора след попадения на Рамзи и Бейл в 50-ата и 86-ата минути.

Така страната финишира на 2-ото място в групата с 21 точки.

Третото място, даващо право на участие на баражите, бе за Босна, чийто тим победи с 3:2 при визитата си Кипър.

Медунжанин откри за босненците в 13-ата минута, но Харалампис и Митидис обърнаха резултата над своя опонент.

Все пак Босна стигна до успеха след втори гол на Медунжанин в 44-ата минута и победно попадение на Джурич в 67-ата минута.