Словакия потрепери срещу Люксембург, но все пак спечели с 4:2 като гост и се класира за първи път за европейски финали като независима държава. Предишното участие на голям форум за отбора бе на световното през 2010-а в ЮАР.

Победата така или иначе нямаше да има значение, тъй като в другия важен мач от група С, Украйна падна с 0:1 от Испания.

Словаците бяха в лоша форма напоследък, но с 3 гола за 7 минути в средата на първото полувреме, спряха головата си суша от 345 минути без попадение. Марек Хамшик откри с мощен удар в 23-ата минута, а след това Немец и Мак завършиха хубави комбинации с нови попадения. И за трите асистенциите бяха на Владимир Вайс.

След почивката обаче стана интересно, защото в 61-ата минута Муч реализира за Люксембург със страхотен прехвърлящ удар, а само 4 минути след това Жерсон отбеляза от дузпа за 2:3.

Все пак  до сензация не се стигна и в добавеното време Хамшик отбеляза четвъртия гол при контраатака, за да гарантира, че Словакия ще стигне до финалите независимо от развръзката в двубоя на Украйна.