Бразилия постигна победа над Венецуела с 3:1 и така записа първата си победа в световните квалификации.

В първия си мач от тях "Селесао" загуби от Чили с 0:2 в Сантяго и допусна първото си поражение от този противник, от далечната 1990 година.

Сега обаче отборът на Дунга показа класата си и не остави шансове на противника. Мачът се игра във Форталеса, а нападението на домакините бе водено от Рикардо Оливейра, който бе подпомаган в по-задни позиции от Оскар, Дъглас Коста и Вилян.

За гостите цял мач игра бившият футболист на Вихрен Сандански Габриел Сичеро.

С този успех Бразилия вече има 3 точки и се изкачи на 5-ото място в класирането. Венецуела пък остава без спечелена точка на 9-ата позиция.

Вилян откри резултата още в първите секунди, след като навлезе в наказателното поле и отправи мощен диагонален удар с който матира противниковия страж.

Отново той се разписа в 42-ата минута, за да удвои аванса на своите след мощен удар около точката на дузпата.

Сантос намали за гостите в 64-ата минута, след като засече една излизаща топка с коляно от близка дистанция.

Рикардо Оливейра оформи крайното 3:1 в 74-ата минута, след като бе намерен с прекрасно центриране от Дъглас Коста на далечната греда и с глава отклони топката във вратата.