В среща от 15-ия кръг на френското футболно първенство, играна пред 60 000 зрители на стадион "Велодром" в Марсилия, отборите на Олимпик /Марсилия/ и Монако завършиха 3:3.

Домакините от Марсилия успяха да стигнат до равенството, след като на два пъти изоставаха в резултата.

Голмайстори за Олимпик /Марсилия/ бяха Ромен Алесандрини в 12-та минута, Миши Батсуаи в 51-та минута и Джордж-Кевин Н'Куду в 82-та минута.

Головете за Монако отбелязаха Алмами Туре - 2 гола/ в 19-та и в 39-та минута/ и Фабио Коентрао в 72-та минута.

След този мач Монако остана на 7-мо място във временното класиране на френското футболно първенство с актив от 24 точки.

Отборът на Олимпик /Марсилия/ е на 11-то място във временното класиране с 19 точки.

Равенството 3:3 на стадион "Велодром" направи 15-ия кръг най-резултатния за сезона във френското първенство с 35 гола. В 8-мия кръг бяха отбелязани 34 гола.