Румъния тресна с 5:0 Армения като гост и записа впечатляваща победа в среща от Група "Е" на световните квалификации за Мондиал 2018.

Отборът на Кристоф Даум започна ударно с три гола до 12-ата минута, а още преди изтичането на първия половин час вече водеше с 4:0. След час игра стана и 0:5.

Важна роля за това изигра изгонването на Гор Малакян от тима на домакините още в 3-ата минута. Тогава той спря с ръка влизащата във вратата топка и съдията отсъди дузпа, която Богдан Станку реализира.

Адриан Попа се възползва от разконцентрираните арменци и удвои в 10-ата минута, а само две по-късно Разван Марин направи резултата класически - 3:0.

В 29-ата минута разгромът стана пълен, след гол на Николай Станчу (4:0), който асистира за предишните два гола.

След почивката Александру Чипчиу се разписа за крайното 5:0. Марин и Станку също записаха по една асистенция.

С тази победа северните ни съседи вече имат 4 точки, след като на старта на кампанията записаха 1:1 с Черна гора у дома. На 11 октомври те гостуват на Казахстан, а Армения, който вече има две поражения, ще пътува до Полша.

В другите двубои от тази група Черна гора разби Казахстан също с 5:0, а Полша и Дания играят от 21:45 часа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/z2JUXhrTCHo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

АРМЕНИЯ - РУМЪНИЯ 0:5

0:1 Станку (4-дузпа)