Френски хулигани прекратиха мача от 16-ия кръг на Лига 1 между Метц и Лион, който бе спрян малко преди почивката.

Тогава вратарят на гостите Антони Лопес бе ударен с бутилка хвърлена от трибуните, докато се готвеше да вкара топката в игра, а след като падна на земята, до него бе хвърлена и бомбичка.

Футболистът бе откаран в болница, а съдията прибра играчите в съблекалнята. Футболистите на Лион категорично отказаха да продължат сблъсъка и след 45 минути той бе официално прекратен.

Метц вероятно ще съжалява сериозно за случилото се, тъй като по това време отборът бе успял да поведе с 1:0 след попадение на Готие Аин, който завъртя топката отлично в далечния ъгъл.

Сега се очаква френската федерация да наложи сериозно наказание на Метц, тъй като подобни прояви са абсолютно неприемливи.