Монако спечели убедително с 4:0 при гостуването си на Бордо в среща от 17-ия кръг на френската Лига 1 и по този начин поведе във временното класиране преди останалите срещи.

Джибрил Сидибе във 2-ата минута след асистенция на Бернардо Силва и Радамел Фалкао в 4-ата рано убиха интригата в мача, а до края на първата част други голове не бяха реализирани.

След почивката отново Радамел Фалкао (50, 63-дузпа) се разписа още два пъти и оформи своя хеттрик. Жирондинци завършиха мача в намален състав, след като в 68-ата минута Оунас получи директен червен картон.

След победата си Монако поведе във временното класиране с 39 точки и по-добра голова разлика от Ница, който е с мач по-малко. Бордо е на осмо място с 24 точки.

All Goals & Highlights HD - Bordeaux 0-4 Monaco... by Goal-Free-Kick