Уругвай продължава с изключително слабото си представяне напоследък в световните квалификации за Мондиала в Русия.

Отборът на Оскар Табарес този път загуби и от Перу, след като отстъпи с 1:2 в Лима.

Това е трето поредно поражение за "урусите" в кампанията и ако продължава така тимът ще гледа на телевизорите световните финали.

"Урусите" започнаха много по-силно мача и чрез Санчес откриха резултата, след като той бе намерен от Суарес в 30-ата минута и с удар от въздуха успя да даде аванс на тима си.

Пет минути след това обаче Гереро изравни, след като преодоля без проблеми Диего Годин и с хубав удар в близкия ъгъл успя да матира противниковия вратар.

В 62-ата минута домакините вкараха и второто си попадение, а роля в него имаше отново Гереро.

Той свали една топка за Флорес, който с мощен удар, с левия крак, опъна противниковата мрежа.

След този мач Перу е 7-и с 18 точки и има шансове за петото място, което дава право на бараж, докато уругвайците са трети с 23 точки.