Селтик победи Рейнджърс с 2:0 и се класира за финала на турнира за Купата на Шотландия. „Детелините” ще срещнат Абърдийн в двубоя за отличието, като имат шанс да оформят требъл на местно ниво този сезон.

Калъм Макгрегър изведе тима на Брендън Роджърс напред в резултата още в 11-ата минута с перфектно насочен удар. Селтик доминираше изцяло през първата част на "Хемпдън Парк".

Скот Синклеър реализира дузпа в 51-ата минута, след като Джеймс Тавърниър фаулира Лий Грифитс.

При най-добрите атаки на Рейнджърс вратарят Крейг Гордън разколеба Кени Милър на два пъти.

Тимът от Айброкс не успя да избегне първо поражение под ръководството на португалския мениджър Педро Кайшиня и сега трябва да се фокусира върху шампионата, за да си осигури евротурнири през следващия сезон.