Монако победи с 2:1 като гост срещу Олимпик (Лион) и отново е на първо място в класирането във френското първенство.

В дербито от 34-ия кръг полуфиналистът в Шампионската лига заслужено поведе в резултата чрез най-добрия си голмайстор Радамел Фалкао в 36-ата минута. Колумбиецът се разписа с удар отблизо след асистенция на поляка Камил Глик.

Две минути преди края на първата част силен удар на Бернардо Силва срещна напречната греда на вратата на домакините, но по-малко от минута след това Калиан Мбапе направи резултата 2:0 след подаване на Силва.

Шест минути след началото на втората част Люка Тусар намали изоставането на "хлапетата" с удар с глава след центриране от корнер на Мемфис Депай.

Това е седмата поредна победа в полза на монегаските, които имат 80 точки на първото място в Лига 1. Шампионът Пари Сен Жермен е със същия актив, но е изиграл един мач повече в сравнение с Монако. Олимпик (Лион) остана на петото място с 54 спечелени точки.