ПСЖ успя да се класира за финала на турнира за Купата на Франция, след като размаза Монако с 5:0 у дома.

На пръв поглед успехът е меко казано стряскащ за домакините, но и това има своето обяснение.

Леонардо Жардим реши да даде шанс на резервите в снощния мач и да съхрани силите на титулярите си за битките от Шампионската лига и вътрешния шампионат, които са приоритетни пред тима.

На практика нито един от титулярите на гостите не излезе на терена.

В 26-ата минута домакините отриха резултата. Де Санктис допусна груба грешка и изпусна една топка в краката на Кавани, който намери Дракслер и германецът без проблем я вкара във вратата.

Малко по-късно Кавани вкара много красив гол с пета след центриране на Ди Мария и така удвои аванса на своите.

В 50-ата минута Мбае си вкара автогол и така авансът на домакините вече бе класически.

Две минути след това Матюиди засече подаване на празна врата, а крайният резултат оформи Маркиньос в 90-ата минута след добавка от близка дистанция.