Европейският шампион Португалия победи с лекота Нова Зеландия с 4:0 и спечели първото място в Група А на Купата на Конфедерациите.

Кристиано Роналдо и компания имаха пълно превъзходство по време на целия мач, а звездата на Реал Мадрид даде тон за успеха с гол от дузпа в 33-та минута. Пет по-късно новото попълнение на Манчестър Сити Бернардо Силва покачи на 2:0. В 80-та минута Андре Силва вкара трети гол, а в добавеното време на срещата резервата Нани отбеляза и 4-ти.

С този успех тимът на Фернандо Сантош събра актив от 7 точки, колкото има и тимът на Мексико след успеха с 2:1 над домакините от Русия. Португалия обаче има по-добра голова разлика.

Португалия започна срещата на много високи обороти, но Роналдо и Куарешма се отчетоха с пропуски. В 26-та минута Кристиано тресна и гредата след удар с глава, а малко след това европейците поведоха. Дойл фаулира Данило при едно центриране от ъглов удар и главният рефер посочи бялата точка, без да си послужи с видео повторенията.

Кристиано Роналдо отбеляза без никакво затруднение за 1:0. Само пет минути по-късно Куарешма и Елисеу развинтиха “кивитата” по лявото крило, за да бъде намерен Бернардо Силва. Халфът бе останал непокрит и отблизо вкара за 2:0.

Първото добро положение за гол за Нова Зеландия дойде чак в 58-та минута, когато удар на капитана Ууд бе избит от голлинията от Бруно Алвеш. Малко след това Маринович отрази нов удар на Роналдо с глава. Минути по-късно звездата на Реал бе заменен от Нани, който пък с първото си докосване предизвика Маринович да направи страхотно спасяване.

В 80-та минута Андре Силва получи много пространство, навлезе в наказателното поле и с хубав удар в далечния ъгъл отбеляза за 3:0. Това бе 8-ми гол в 11 мача на новото попълнение на Милан за Португалия. До края остана време и Нани да се разпише сред голмайсторите. Крилото вкара с хубав удар от границата на наказателното поле.

Нова Зеландия - Португалия 0:4

0:1 Кристиано Роналдо 33’-д

0:2 Бернардо Силва 38’

0:3 Андре Силва 80’

0:4 Нани 90+1'

Нова Зеландия: Маринович, Ингам, Боксал, Дуранте (74 - Смелц), Смит, Дойл, Макглинчи, Рохас, Томас, Люис (65 - Барбарусес), Ууд

Португалия: Патрисио, Семедо, Пепе, Алвеш, Елисеу, Бернардо Силва (46 - Пици), Данило, Моутиньо, Куарешма (83 - Мартинс), Роналдо (67 - Нани), Андре Силва

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/T3B2mUkHA9I" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>