Селтик и Розенберг не успяха да се победят и след 0:0 оставиха развръзката за реванша в Норвегия в интригуващ двубой от третия квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига.

Двубоят предложи здрава битка без кой знае колко интересни моменти. Шотландците владееха повече топката, но по-добрите ситуации бяха за състава от Трондхайм.

Контрите на норвежците бяха опасни и по този начин домакините не можеха да бъдат спокойни. В 32-ата минута Конрадсен отне от Браун и стреля, но Крейг Гордън изби над вратата. Селтик отговори с добра ситуация пред Форест, който обаче стреля с глава в ръцете на вратаря.

След паузата положенията за Розенборг станаха още по-добри. Хеденстад бе спрян от Гордън, а в 75-та минута Никлас Бентнер не успя да уцели топката от чиста позиция в наказателното поле.

В самия край норвежците пропиляха нов отличен шанс, след като Вилялмсон излезе на добра позиция и стреля, но Гордън отрази по впечатляващ начин с крак и така запази нулевото равенство.