Ница се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, след като направи 2:2 срещу Аякс в Амстердам.

Преди седмица двубоят на френска земя бе завършил 1:1, така че благодарение на повече отбелязани голове навън тимът успя да премине в следващия етап на турнира.

Още в 3-ата минута Арно Суке откри за Ница с удар от границата на вратарското полбе и таки изведе гостите напред.

Това даде предимство на французите и малко по-късно Аласан Плеа пропусна на два пъти, като от добри позиции стреля неточно. Жан-Мишел Сери също не показа добра точност.

Постепенно холандците се окопитиха и в 26-ата минута изравниха. Хаким Зиек намери Дони ван де Беек, който от наказателното поле не пропусна да вкара.

В 56-ата минута обратът стана пълен, защото Давинсон Санчес направи 2:1 за домакините, след като Ник Виергевер отклони с глава и той отбеляза отблизо.

Последваха атаки и към двете врати преди в 79-ата минута Ница да изравни. Сери намери Венсан Марсел, който отбеляза с изстрел от наказателното поле.

До края Аякс не съумя да отбележи нов гол и по този начин за трета поредна година не успя да стигне до групите на турнира.