Пари Сен Жермен започна с очаквана победа новия шампионат, след като спечели с 2:0 срещу новака Амиен.

Вдъхновени от новата си звезда Неймар, който бе представен на феновете преди мача, а след това изгледа двубоя от трибуните, домакините нямаха проблеми да вземат трите точки срещу абсолютния дебютант във френския елит.

Домакините доминираха във всяко едно отношение и можеха да спечелят и по-убедително. Кавани пропусна при една добра възможност, като стреля покрай вратата, а след това само от метър Рабио с глава прати топката в гредата.

Все пак малко преди почивката логичното се случи и Кавани реализира важния гол с удар с левия крак. Асистенцията отново бе на Дани Алвеш, който започва по фантастичен начин престоя си във френския гранд.

Капитанът Тиаго Силва се оказа с контузия за домакините и бе заменен, а след паузата и Анхел  ди Мария пропиля добри положения. Гостите отправиха единствения си точен удар чрез Коита, но Ареола спаси. 10 минути преди края Верати изнеде Кавани, който пък намери Хавиер Пасторе и той направи победата сигурна.