Ница спечели дербито на Лазурния бряг срещу шампиона Монако, като разби шампионите на Франция с 4:0 в мач от 5-ия кръг на Лига 1. Триумфът бе доста изненадващ предвид представянето на двата отбора до момента.

Така Орлетата записаха втория си успех за сезона и в същото време оставиха Монегаските на 3 точки от лидера ПСЖ, като прекъснаха серията им от 16 поредни победи в първенството.

Джибри Сидибе направи ненужда дузпа в началото и Марио Балонели реализира от бялата точка, за да даде аванс на Ница, а в 18-ата минута при контра Аласан Плеа бе изведен отлично и направи 2:0.

След почивката Балотели вкара втория си гол в двубоя, когато реализира отблизо, за да направи 3:0, а 18-годишният камерунец Игнатиус Ганаго ознаменува дебюта си в първенството с попадение, след като бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и реализира.

Така за втори пореден сезон Ница срази Монако с 4:0 у дома и даде надежди на феновете си, че ще продължи с подобрението си.