Осигурилият си участие на Мондиала още преди половин година тим на Бразилия врътна разочароващо 0:0 при визитата си на Боливия в световна квалификация от зона "Южна Америка".

Като цяло мачът бе без абсолютно никакво значение и за двата национални тима, тъй като "Селесао" на практика си е бетонирал първото място, докато боливийците са без каквито и да било шансове за големия форум..

Въпреки, че срещата бе без каквото и да било значение селекционерът на гостите Тите пусна в титулярния си състав "тежката артилерия", като сред играчите личаха имената на Неймар, Коутиньо, Габрие Жесус, Каземиро и други доста добри играчи.

Доста интересно е да се отбележи, че в исторически план "Селесао" не е печелил в Ла Пас от 30 години в световна квалификация.

Като цяло заради надморската височина гостите не успяха да покажат най-доброто от себе си и стигнаха до няколко добри шанса, но стражът на домакините Лампе се намеси блестящо.

Неймар и Жесус стигнаха до страхотни положения през първото полувреме, но направиха сериозни пропуски, а в 44-ата минута първият направи нещо нетипично за него.

Той излезе са срещу вратаря и го преодоля, но ударът му бе избит от противников бранител.

След почивката гостите също имаха добри ситуации, като Лампе спаси много опасен удар на Неймар в 54-ата минута, а освен това "Селесао" пропусна още няколко добри шанса.

БОЛИВИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:0

БОЛИВИЯ: Лампе, Ралдес, Гутиерес, Моралес, Валверде, Бехарано, Жустиниано (46 - Кастро), Машадо, Мартинс, Арсе (79 - Сауседо), Фиеро (58 - Алварес)

БРАЗИЛИЯ: Алисон, Миранда, Алвеш, Тиаго Силва (29 - Маркиньос), Алекс Сандро, Ренато Аугусто, Паулиньо (82 - Фернандиньо), Коутиньо (66 - Вилян), Каземиро, Неймар, Жесус