Франция победи Беларус с 2:1 в последна световна квалификация от група "А" играна на стадион "Стад дьо Франс". Така момчетата на Дидие Дешан удържаха първото място в групата с актив от 23 точки и ще играят на Мондиал 2018 в Русия. Беларус остава е последен с пет точки.

Домакините упражниха постепенен натиск и четвърт час след началото на мача Рафаел Варан отправи два поредни удара с глава. В първия случай вратарят на гостите Черник спаси, а във втория топката мина покрай целта.

В средата на първото полувреме Оливие Оиру се извиси над всички в наказателното поле на съперника след центриране на Кингсли Коман отдясно. Таранът на Арсенал нанесе хубав удар с глава, но уцели напречната греда.

В 27-ата минута обаче нямаше прошка и "петлите" заслужено откриха резултата чрез Антоан Гризман. Асът на Атлетико Мадрид получи от Матюиди и провря топката между краката на вратаря.

Още при следващата си опасна атака французите удвоиха своя аванс. Гризман намери Жиру, който се забави и позволи на Драгун да играе първи с топката. Играчът на Беларус обаче имаше малшанс да изчисти в крака на нападателя и Жиру вкара един от най-щастливите голове в кариерата си.

Към края на първата част Беларус се активизира и успя да върне едно попадение чрез Антон Сарока, който вкара през шпагата на Рафаел Варан. Интересното е, че малко по-рано Сарока отправи много хубав плътен удар, минал малко над целта.

През второто полувреме домакините контролираха играта, но липсваха чистите голови положения. Володко беше близо до това да си вкара автогол, но топката все пак мина край гредата. В 64-ата минута пък Сарока пропусна златна възможност да изравни с втория си гол в мача, защото не уцели опразнената врата след подаване отдясно.

Франция погледна в предни позиции и имаше две претенции за нарушения срещу Оливие Жиру и Килиан Мбапе в наказателното поле, но не последва сигнал на рефера. После Лемар би силно, но високо.

В 94-ата минута Сарока получи още една възможност след остро центриране отляво, но нападателят отново не успя да намери опразнената врата.

Франция - Беларус 2:1

1:0 Антоан Гризман - 27'
2:0 Оливие Жиру - 33'
2:1 Антон Сарока - 44'

Франция: Лорис, Юмтити, Варан, Дин, Сидибе, Толисо, Матюиди, Лемар (Пайе - 83'), Коман (Мбапе - 61'), Гризман (Сисико - 78'), Жиру

Беларус: Черник, Янушкевич (Сачивко - 46'), Политевич, Матвейчик, Володко, Драгун, Корзун (Биков - 78'), Карнитски, Стасевич, Ковалев (Скавиш - 65'), Сарока