Малмьо стана шампион на Швеция за четвърти път в последните пет години, след като преодоля дефицит от един гол и надви ИФК Норшьопинг с 3:1 като гост. Победата в понеделник вечер подобри баланса на "сините" до 60 точки от 27 мача и те вече водят с десет пункта пред АИК Стокхолм, а до края на шведското първенство по футбол остават три кръга.

Норшьопинг, който спечели титлата през 2015-а година, поведе през първото полувреме и беше на път да развали партито на гостуващите привърженици, но Карлос Страндберг, Ласе Нийлсен и Андерс Кристиансен се разписаха за Малмьо през втората част.

Мачът беше прекъснат за кратко в самия край заради нахлуване на привърженици на Малмьо на терена, но те се върнаха на трибуните след намеса на треньора Магнус Першон. Това е 20-а титла на Швеция в 107-годишната история на Малмьо ФФ.