Франция доказа статута си на един от най-добрите отбори в света, а победата с 2:0 над Уелс бе най-малкото, което постигнаха възпитаниците на Дидие Дешан. Антоан Гризман (18) и Оливие Жиру (71) вкараха головете за “петлите”, които създадоха още куп положения. Французите удариха и цели три греди. "Драконите" от Острова пък играха без голямата си звезда Гарет Бейл.

Домакините не показаха дори и за момент липса на мотивация и дадоха да се разбере, че искат победата в мача. Още от първите минути Антоан Гризман и компания скриха топката на “драконите”, но в 9-та минута удар на Толисо мина встрани от гредата, а малко след това мощен шут на Мбапе спря в гредата.

В 18-та минута Антоан Гризман вкара дежурния си гол за “петлите”. Толисо намери с пас в дълбочина Гризман в наказателното поле на Уелс, а нападателят с много атрактивен удар от въздуха реализира за 1:0. Последваха още няколко предложения пред вратата на Уелс, а в 37-та минута островитяните имаха възможност да изравнят. Крис Гънтър стреля отблизо, а Стив Манданда спаси с блестящ рефлекс.

Второто полувреме продължи с доминацията на Франция и още в 47-та минута Оливие Жиру бе близо до отбелязването на втори гол, но Хенеси отрази. Малко след това шут на Коман от границата на наказателното поле мина встрани от гредата. Положенията пред вратата на Хенеси се редяха едно след друго, но вместо това в 68-та минута Уелс пак можеше да изравни. Нийл Тейлър стреля след отбита топка, но Манданда отново показа страхотен рефлекс.

Така се стигна до 71-та минута, когато Жиру реши всичко. Килиан Мбапе проби по дясното крило и намери тарана в наказателното поле на Уелс. Стрелецът имаше времето да си нагласи топката на левия крак, след което не остави шансове на Хенеси - 2:0.

Вихрушката пред вратата на островитяните не секваше и първо Юмтити разтресе напречната греда след разбъркване в полето на Уелс, а в 81-та минута същото стори и резервата Бенжамен Павар

Франция - Уелс 2:0

1:0 Антоан Гризман 18’

2:0 Оливие Жиру 71’

Франция: Манданда, Жале (46 - Павар), Кошиелни, Юмтити, Курзава, Толисо (46- Н’Зонзи), Матюиди, Коман (74 - Коман), Мбапе (84 - Тован), Гризман (63 - Фекир), Жиру (74 - Лаказет)

Уелс: Хенеси, Дейвис (63 - Уудбърн), Уилямс, Честър, Ледли (64 - Ампаду), Алън, Кинг (64 - Брукс), Гънтър, Рамзи, Тейлър, Воукс (84 - Лоурънс)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ErdAJUYBPHI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>