Дания и Ирландия врътнаха реми 0:0 на стадион "Паркен" в Копенхаген, като това се случи в първия бараж между двата тима за класиране на Мондиала в Русия догодина.

"Червения динамит" бе фаворит за успеха в днешната среща, но въпреки това домакините така и не успяха да се възползват от фактора "домакинство" и да постигнат успеха тази вечер.

Домакините имаха страхотен шанс за откриване на резултата в 10-ата минута, но стражът на гостите Рандолф направи две великолепни спасявания, а през следващите минути нямаше добри голови шансове, макар че темпото на игра бе високо.

Maлко преди почивката гостите имаха два нелоши шанса, като при първия се стигна до неточен удар, но при втория Кристи принуди Шмайхел да се намесва.

След почивката като цяло нямаше почти никакви положения, като единствената по-запомняща се ситуация бе момента в който домакините претендираха за дузпа, но такава не бе свирена.

ДАНИЯ - ЕЙРЕ 0:0

ДАНИЯ: Шмайхел; Анкерсен, Кяер, Биеланд, Ларсен; Дилейни, Квист;, Ериксен, Систо; Йоргенсен, Корнелиус.
Селекционер: Аге Харейде

ИРЛАНДИЯ:: Рандолф; Кристи, Дъфи, Кларк, Уорд; Артър, О'Доуда, Маклейн, Хендрик, Брейди, Мърфи
Селекционер: Мартин О’Нийл