Европейският шампион Португалия спечели 8-ия си мач от последните си 9, след като победи без проблеми с 3:0 Саудитска Арабия в контрола играна във Визеу.

Иберийците бяха без суперзвездата си Кристиано Роналдо, но се наложиха убедително срещу друг тим, който си осигури участие на световните финали и който ще играе с България в понеделник.

Фернандо Сантош пусна сред титулярите играещият силно за Валенсия Гонсало Гедес, който с №7 на гърба пропусна добра ситуация в 14-ата минута, когато от добра позиция стреля неточно след корнер.

Халфът се превърна в асистент в 32-ата минута, когато намери Мануел Фернандес, който с прецизен удар преодоля Ал Оваис, за да увеличи шансовете си да пътува за Русия.

След почивката последваха очаквано сериозни промени по съставите, но в 52-ата минута Гедес ознаменува добрата си игра и с гол, когато се възползва от добра комбинация между Рикардо Перейра и Бернардо Силва. Това бе първото му попадение за Португалия.

В самия край успехът на европейците стана класически. Жоао Марио вкара със страховит удар малко извън наказателното поле и така откри сметката си за националния тим.

Съставът на Португалия: Лопес, Кевин Родригес, Нето, Пепе (56 Едгар Ие), Кансело (46 Рикардо Перейра), Жоао Марио, Мануел Фернандес (56 Бруно Фернандес), Данило Перейра (75 Невес), Бернардо Силва (56 Желсон Мартинс), Андре Силва, Гедес (76 Брума)